Brudne fugi mogą zepsuć wygląd nawet najpiękniejszej płytki. Niezależnie od tego, czy masz problem z pleśnią w łazience, osadem wapiennym w kuchni czy zanieczyszczeniami na zewnątrz domu, mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązania jak wyczyścić fugi.

Jak wyczyścić fugi pod prysznicem?

Zabrudzone fugi w łazience mogą rzucać się w oczy i psuć ogólny wygląd pomieszczenia. Jednak to nie tylko kwestia wizualna. W miejscach, gdzie osad wapienny, resztki mydła i wilgoć mieszają się, rozwijają się pleśń i bakterie. Długotrwałe zaniedbania mogą prowadzić do problemów zdrowotnych.

Aby efektywnie wyczyścić fugi, warto skorzystać z mieszanki kwasku cytrynowego i wody. Ta kombinacja działa nie tylko jako skuteczny środek czyszczący, ale także jest znana z rozpuszczania osadów wapiennych. Po nałożeniu roztworu na fugi warto dać mu chwilę na działanie.

Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu na przygotowanie tej mieszanki, warto zastosować płyn Erla Saniz Shine. Jest to profesjonalny środek na bazie kwasku cytrynowego, gotowy do użycia, który nie tylko skutecznie radzi sobie z nieczystościami, ale dzięki zawartości polimerów także zabezpiecza powierzchnię przed ponownym zabrudzeniem i pleśnią.

jak wyczyścić fugi - szczotka do fug

Przy szorowaniu fug niezbędna okaże się szczotka Fuger. Zaprojektowana specjalnie do tego zadania, dzięki twardemu nylonowemu włosiu skutecznie usuwa zabrudzenia. Solidna rączka gwarantuje pewny chwyt, a metalowa część szczotki pokryta jest specjalną powłoką, która zapewnia jej trwałość i odporność na rdzę.

Po zakończonym szorowaniu dokładnie spłucz obszar czystą wodą. Jeśli zauważysz, że resztki zabrudzeń pozostały, powtórz proces. Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć łazienkę i dbać o jej czystość, co pomoże uniknąć ponownego pojawienia się problemu z brudnymi fugami.

  • ERLA FUGER
    Szczotka do fug i trudno dostępnych miejsc
  • ERLA SANIZ SHINE 750ml
    Płyn do mycia i impregnacji łazienek
Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Szczotka do fug –  jak wyczyścić trudno dostępne miejsca?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, przygotowując posiłki, piekąc czy smażąc. Niestety te wszystkie czynności często skutkują powstawaniem zabrudzeń, zarówno na blatach, jak i płytkach, a także na fugach. Resztki jedzenia, tłuste plamy czy osady wapienne mogą sprawiać, że fugi w kuchni stają się ciemniejsze i brzydsze.

Aby skutecznie oczyścić fugi w kuchni, konieczne jest połączenie odpowiednich środków czyszczących z właściwym narzędziem. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest użycie mieszanki octu i wody. Ocet ma właściwości rozpuszczające tłuszcz i usuwające osady.

W procesie czyszczenia szczotka Fuger jest niezastąpiona. Jej twarde nylonowe włosie doskonale radzi sobie z typowymi dla kuchni zabrudzeniami, docierając nawet do trudno dostępnych miejsc. Co więcej, dzięki uniwersalnej budowie szczotki, świetnie nadaje się ona również do czyszczenia innych zakamarków, takich jak ramy okienne, piekarniki czy zmywarki, przywracając im oryginalny wygląd.

jak wyczyścić fugi - czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Po zakończeniu czyszczenia warto dokładnie spłukać myte powierzchnie w tym fugi, uszczelki, baterie, aby usunąć resztki środka. Regularna pielęgnacja, zwłaszcza w miejscach narażonych na częste zabrudzenia, jak blisko kuchenki czy zlewu, jest kluczem do zachowania higieny.

Wykorzystując szczotkę Fuger, czyszczenie staje się mniej pracochłonne i bardziej efektywne, co gwarantuje przyjemniejszy wygląd w jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu.

Jak wyczyścić fugi na zewnątrz?

Miejsca na zewnątrz takie jak tarasy, chodniki czy ścieżki ogrodowe, narażone są na wiele czynników, które prowadzą do zabrudzeń. Opady, zanieczyszczenia, ziemia, liście czy nawet owady – to tylko niektóre z przyczyn, dla których fugi na zewnątrz wymagają szczególnej uwagi.

Po pierwsze, musisz przygotować odpowiedni środek czyszczący dla powierzchni na zewnątrz. Zazwyczaj roztwory na bazie mydła, wody oraz octu doskonale radzą sobie z większością zabrudzeń. W przypadku mocniejszych plam można także rozważyć zakup specjalistycznych środków do czyszczenia powierzchni na zewnątrz.

Po nałożeniu środka czyszczącego przyszedł czas na właściwe czyszczenie. Dzięki kątowi nachylenia między ramieniem włosia a gumową rączką w szczotce Fuger możesz docisnąć narzędzie do fugi z odpowiednią siłą, jednocześnie chroniąc swoje dłonie przed zabrudzeniami i wilgocią. Ponadto, ergonomiczna rączka zapewnia pewny chwyt, nawet gdy jest mokra, co jest kluczowe przy pracy na zewnątrz.

jak wyczyścić fugi - szczotka fuger

Po dokładnym czyszczeniu fug dobrze jest spłukać obszar czystą wodą. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie resztki środków czyszczących, ponieważ mogą one pozostawić plamy lub ślady, jeśli wyschną na słońcu.

Po zakończeniu prac praktyczny uchwyt do zawieszenia szczotki pozwala na łatwe przechowywanie narzędzia. Dzięki temu masz pewność, że będzie ona zawsze pod ręką, gotowa do kolejnych prac, jednocześnie dbając o porządek.

Pamiętaj, że regularne czyszczenie fug na zewnątrz pozwoli Ci nie tylko cieszyć się czystym otoczeniem, ale także przedłuży żywotność tych powierzchni, chroniąc je przed niekorzystnymi skutkami spowodowanymi przez gromadzące się zanieczyszczenia.

Jeżeli chcesz przetestować produkty Erla, napisz na media@melle.com oraz opisz swój pomysł na test.