Zbliżający się sezon grillowy to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, oczywiście przy aromatycznych, soczystych, pieczonych potrawach z grilla. Jednak zanim rozpoczniesz przyjęcia na świeżym powietrzu, warto sprawdzić, w jakim stanie jest Twój grill. Być może zapomniałeś wyczyścić kratek? A może grill przestał całą zimę na balkonie? Może nieco przykurzył się w piwnicy lub garażu? Niezależnie od stanu w jakim go znajdziesz – warto go odświeżyć. Oczywiście najlepiej pamiętać o regularnym czyszczeniu grilla. Jeśli jednak zdarza Ci się o tym zapominać, zastanawiasz się jaki środek do czyszczenia grilla warto użyć i masz dość szorowania – ten artykuł zdecydowanie jest dla Ciebie.

Erla Grillex - środek do czyszczenia grilla

Jak wyczyścić grill krok po kroku?

Mycie grilla może wydawać się zadaniem czasochłonnym i uciążliwym, ale z odpowiednimi narzędziami i środkami do czyszczenia grilla może być szybkie i skuteczne. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, a grill zawsze będzie lśnił czystością i zachęcał do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

 • Przygotowanie materiałów: Zanim zaczniesz czyścić grill, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne materiały. Będziesz potrzebować rękawiczek ochronnych, przyda się szczotka do czyszczenia grilla, gąbki, wiaderka z ciepłą wodą oraz sprawdzone i skuteczne środki do czyszczenia grilla.
 • Schłodzenie grilla: Przed rozpoczęciem czyszczenia upewnij się, że grill jest zimny. Czyszczenie grilla, który jest gorący może prowadzić do poparzeń i uszkodzeń.
 • Usuwanie resztek: Zdejmij wszystkie resztki jedzenia i popiół z rusztu grilla (jeśli potrzeba). Możesz użyć szczotki do grilla lub specjalnej łopatki do usuwania resztek.
 • Demontaż części grillowych: W zależności od rodzaju grilla, może być konieczne zdemontowanie niektórych części, takich jak ruszt czy pokrywa. Jeśli Twój model tego wymaga – usuń je ostrożnie i umieść na płaskiej powierzchni.
 • Czyszczenie powierzchni zewnętrznych: Użyj gąbki i specjalistycznego płynu, aby oczyścić zewnętrzne powierzchnie grilla. Delikatnie usuń zanieczyszczenia, tłuszcz i zabrudzenia.

Erla Grillex - środek do czyszczenia grilla

 • Czyszczenie wewnętrznych części: Skoncentruj się na czyszczeniu wewnętrznych części grilla, takich jak komora wędzarnicza czy palenisko. Możesz użyć szczotki do grilla lub gąbki nasączonej preparatem do czyszczenia.
 • Czyszczenie rusztu: Umieść ruszt w wiaderku z ciepłą wodą i płynem do czyszczenia. Pozostaw go na kilka minut, a następnie użyj praktycznego narzędzia jakim jest szczotka do grilla, aby delikatnie oczyścić resztki jedzenia i tłuszczu – wiemy, że to najmniej lubiana część czyszczenia, dlatego jeśli też należysz do tego grona antyfanów – koniecznie czytaj dalej. Mamy na to prosty sposób!

 • Spłukiwanie i suszenie: Po zakończeniu czyszczenia, opłucz wszystkie części grilla wodą, aby usunąć ewentualne pozostałości płynu (zawsze czytaj etykietę i postępuj zgodnie z instrukcją użycia). Następnie dokładnie osusz je ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry.

Odkryj skuteczny płyn do czyszczenia grilla – ERLA GRILLEX!

Do skutecznego i łatwego czyszczenia grilla warto wykorzystać profesjonalny środek, który ułatwi usuwanie trudnych zabrudzeń. I właśnie takim preparatem jest ERLA GRILLEX – rozwiązanie stworzone do utrzymania w doskonałym stanie nie tylko grilla, ale i piekarników, rusztów, patelni, garnków, komór wędzarniczych, a nawet szyb kominkowych.

Erla Grillex - środek do czyszczenia grilla

Długie godziny spędzone na czyszczeniu grilla? Zapomnij o nich raz na zawsze. ERLA GRILLEX skutecznie radzi sobie z przypalonym tłuszczem, zapieczonymi resztkami jedzenia oraz innymi trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Dzięki swojej aktywnej formule i formie piany sprawia, że nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia znikają bez konieczności żmudnego szorowania.

 • ERLA GRILLEX 750 ml
  Płyn do czyszczenia grilli i piekarników
 • ERLA GRIDA
  Szczotka do czyszczenia gilla
 • ERLA MICROFAST
  Zestaw 30 ściereczek z mikrofibry
 • ERLA MIFRA MIKROFIBRA 4SZT
  Zestaw 4szt ściereczek 30x30
Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Ponadto środek jest bezzapachowy i w pełni bezpieczny dla wszystkich rodzajów grilli, niezależnie od materiału czy rodzaju ich powierzchni. Nie powoduje uszkodzeń ani matowienia, co pozwala utrzymać grill w doskonałym stanie przez długi czas. Skuteczne i bezpieczne czyszczenie grilla gazowego również nie stanowi dla niego problemu.

ERLA GRILLEX w duecie ze szczotką ERLA GRIDA działa szybko i efektywnie, pozostawiając grill lśniący i gotowy do kolejnego użycia. Ten profesjonalny środek do czyszczenia grilla to zdecydowanie niezbędny pomocnik każdego miłośnika biesiadowania na świeżym powietrzu.