Zapach to tajemnica, tajemnica, która potrafi relaksować, przenosić nas do zupełnie innego miejsca, orzeźwiać, uwodzić. Każdy z nas potrzebuje innej funkcji i innej charakterystyki aromatu, dlatego też oferty odświeżaczy powietrza tj. patyczki zapachowe robią się coraz bardziej atrakcyjne i zaskakujące.

Producenci i projektanci tworzą produkty z myślą nie tylko o funkcjonalności, ale także o niebanalnym designie, który będzie odpowiadał nowoczesnym wnętrzom. Jednym z takich propozycji są patyczki zapachowe To eleganckie dodatki nadające świeżości pomieszczeniu, w którym się znajdują.

Jak działają patyczki zapachowe?

jak uzywac patyczki zapachowe

Patyczki zapachowe to jeden z najnowszych trendów w świecie zapachów domowych. To propozycja dla osób ceniących prostotę i nowoczesny design.

Patyczki zapachowe dostępne są w dwóch opcjach:

 • nasączone esencją zapachową z ozdobną podstawką,
 • nienasączone zapachem z ozdobnym dyfuzorem, w którego środku znajduje się płynna esencja zapachowa.

Każde z nich działa na zasadzie dyfuzji, czyli uwalniania zapachu poprzez parowanie. Dodatkowo zapach, aby się uwolnić, nie potrzebuje płomienia, ciepła czy energii, przez co jest to wygodna forma odświeżania zapachu w pomieszczeniach.

Patyczki wykonane są z chłonnych materiałów, najczęściej jest to papier, ratan czy poliester. To właśnie one są całym nośnikiem zapachu, który wypełni nasze pomieszczenie. Wystarczy umieścić je w podstawce lub dyfuzorze z esencją i ustawić w dowolnym dla siebie miejscu, aby uwolnić nuty aromatu.

Takie warianty odświeżaczy powietrza będą otaczały nas zapachem od jednego do nawet kilku tygodni. Jest to naprawdę wydajna propozycja. Oczywiście, jeśli miejsce, w którym umieścimy patyczki, nie będzie zbytnio nasłonecznione, ani narażone na nagrzewanie, czy intensywną cyrkulację powietrza będziemy się cieszyć zapachem nieco krócej.

Patyczki zapachowe – jak używać?

patyczki zapachowe erla ritha

Wszystko zaczyna się od wyboru naszego ulubionego zestawu nut zapachowych. W tej sprawie producenci zadbali o to, abyśmy mieli w czym wybierać. Oczywiście w wachlarzu nie mogło zabraknąć kwiatowej klasyki, czy orzeźwiających cytrusowych klimatów, ale niektóre kompozycje mogą zaskoczyć np. orientalnymi czy drzewnymi głębokimi aromatami. W wielu ofertach znajdziemy zapachy przygotowane z myślą o nastroju, energicznym poranku, czy relaksującym wieczorze.

Kiedy już zdecydujemy się, w którym zapachowym kierunku idziemy i zakupiliśmy zestaw patyczków zapachowych, wyjmujemy z opakowania jego zawartość. W zależności od typu produktu patyczki zapachowe umieszczamy w podstawce lub dyfuzorze z zapachowym olejkiem i od razu możemy cieszyć się uwalnianym aromatem.

 • ERLA RITHA ROSE SYMPHONY - Patyczki zapachowe 100ml
  Płatki letnich kwiatów z intensywną nutą czerwonej róży i jaśminu.
 • ERLA RITHA ANGELO - Patyczki zapachowe 100ml
  Ciepłe drzewo cedrowe, podbite pudrową kwiatowością irysa i cytrusów.
 • ERLA RITHA PURE AIR - Patyczki zapachowe 100ml
  Balsamiczny zapach kwiatu ylang-ylang podkreślony orzeźwiającym zielonym jabłkiem.
 • ERLA RITHA SMOKEY ASHER - Patyczki zapachowe 100ml
  Wyraźne nuty drzewne - ziemna paczula, kadzidło i popiół rozgrzane nutą bursztynu.

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Intensywność aromatu zależy od ilości patyczków w naszym zestawie dlatego, jeśli chcemy zadbać o atmosferę w typowym, niewielkim pomieszczeniu, jak łazienka, mały pokój czy biuro, spokojnie wystarczy nam część opakowania.

Jakich i ile patyczków używać?

Zdecydowanie najlepszym wyborem będą patyczki, które dołączone są do zestawu z dyfuzorem. Producent zadbał o to, aby konsystencja esencji zapachowej i materiał, z którego wykonano patyczki, współgrały z pomieszczenia. To, co istotne w nośniku zapachu, czyli patyczkach to ich struktura – odpowiada ona za prawidłowe i stopniowe wypełnianie się olejkiem. Dzięki temu przyjemna woń otacza wybraną przez nas przestrzeń.

zastosowanie patyczkow zapachowych

Aby zintensyfikować zapach, po jakimś czasie możemy odwrócić patyczki znajdujące się w dyfuzorze z płynną kompozycją. Tym samym końcówka, która wcześniej znajdowała się w słoiczku teraz będzie u góry i odda więcej aromatu w powietrze. Dokonując tego drobnego zabiegu, musimy pamiętać o bezpieczeństwie naszych dłoni i mebli. Zapachowy olejek może podrażnić skórę lub być przyczyną tłustej plamy. Róbmy to w rękawiczkach gumowych lub z pomocą ręcznika papierowego.

Gdzie ustawić patyczki zapachowe?

Najlepszym miejscem do efektywnego uwalniania się aromatu jest wysokość ok. 1,5 m. Zapach otoczy wówczas całe pomieszczenie. Dodatkowym atutem będzie ustawienie dyfuzora zapachowego tam, gdzie mamy dobrą cyrkulację powietrza. To również zapewni lepsze rozchodzenie się aromatu.

Pamiętajmy również o nieustawianiu patyczków i dyfuzora w miejscach nasłonecznionych, czy narażonych na przegrzewanie. W takich warunkach aromat szybko się ulotni.

 • ERLA SATO NEW DAY - Patyczki zapachowe 50ml
  Świeży i radosny zapach mandarynki
 • ERLA SATO GOOD MORNING - Patyczki zapachowe 50ml
  Energetyczny zapach czerwonych owoców i coli
 • ERLA SATO SWEET EVENING - Patyczki zapachowe 50ml
  Otulający ciepłem, słodki zapach jagód
 • ERLA SATO SUMMER TIME - Patyczki zapachowe 50ml
  Orzeźwiający zapach żółtych cytrusów
 • ERLA SATO GREEN BREATH - Patyczki zapachowe 50ml
  Relaksujący zapach zielonej herbaty
 • ERLA SATO PARADISE LOVE - Patyczki zapachowe 50ml
  Delikatny i subtelny zapach kwiatów
 • ERLA SATO MIX - patyczki zapachowe 50ml

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Patyczki zapachowe doskonale odnajdują się w pomieszczeniach, w których zależy nam na stałej świeżości czy konkretnym aromacie podkreślającym ich klimat. Stąd kompozycje świeże i owocowe są polecane do łazienek i toalet, kompozycje kwiatowe, szyprowe i drzewne świetnie podkreślają charakter właściciela domu w przedpokoju czy przywitają gości w sekretariacie biura, pozostawiając dobre wrażenie i uczucia zaproszonych gości czy klientów.

Magia zapachu w Twoim domu i biurze może zagościć dzięki patyczkom Erla Sato lub Ritha. Poznaj te przyjemne kompozycje, które w zależności od wariantu zapewnią w Twoim domu rześki poranek, dodadzą energii na cały dzień, przeniosą do świata zmysłów, czy na kwiecistą łąkę, a także będą towarzyszyć relaksującej wieczornej kąpieli. Dla każdego coś dobrego!