Krzesła ogrodowe plastikowe są popularnym wyborem ze względu na ich trwałość i łatwość w utrzymaniu. Jednak, by zachowały one swój estetyczny wygląd i funkcjonalność przez długie lata, konieczne jest stosowanie odpowiednich metod czyszczenia. W artykule „Krzesła ogrodowe plastikowe – czym je czyścić?” przyjrzymy się sprawdzonym technikom i produktom, które skutecznie usuną brud, plamy i inne zanieczyszczenia, a także zabezpieczą meble przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Dowiesz się, jak w prosty sposób przywrócić blask Twoim ulubionym meblom i cieszyć się nimi przez kolejne sezony.

Jak czyścić plastikowe krzesła ogrodowe?

Plastikowe meble ogrodowe cieszą się dużą popularnością wśród ze względu na swoją trwałość, lekkość i łatwość utrzymania. Jednak, aby wyglądały estetycznie i służyły przez wiele sezonów, wymagają regularnego czyszczenia. W tym artykule podpowiemy, czym najlepiej wyczyścić meble ogrodowe, jak odświeżyć plastikowe meble ogrodowe oraz jakie produkty Erla mogą pomóc w utrzymaniu ich w idealnym stanie.

Czym najlepiej wyczyścić stolik ogrodowy plastikowy?

Regularne czyszczenie mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego jest kluczowe dla ich długowieczności. Najlepszym rozwiązaniem do tego celu jest użycie specjalistycznych środków czyszczących, które są bezpieczne dla materiału i skutecznie usuwają zabrudzenia. Idealnym produktem jest Erla Kliv, dostępny w wygodnej butelce 750 ml. Ten środek jest stworzony z myślą o czyszczeniu plastikowych powierzchni, zapewniając skuteczność bez ryzyka uszkodzeń.

erla kliv - płyn do czyszczenia plastików i mebli ogrodowych

Czym odświeżyć plastikowe meble ogrodowe?

Po dokładnym wyczyszczeniu warto zadbać o to, aby meble wyglądały jak nowe. Erla Kliv nie tylko usuwa brud, ale także odświeża kolor mebli, nadając im blask. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy spryskać powierzchnię mebli środkiem czyszczącym, a następnie przetrzeć ściereczką z mikrofibry, taką jak Erla Microfast. Mikrofibra doskonale zbiera brud i poleruje powierzchnię, nie zostawiając smug.

 • ERLA KLIV 750ml
  Płyn do czyszczenia plastików i mebli ogrodowych
 • ERLA MICROFAST
  Zestaw 30 ściereczek z mikrofibry
 • ERLA FUGER
  Szczotka do fug i trudno dostępnych miejsc

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Jak czyścić meble ogrodowe plastikowe?

 • Przygotowanie: Przed przystąpieniem do czyszczenia, należy usunąć luźne zanieczyszczenia, takie jak liście czy kurz, za pomocą miękkiej szczotki lub ściereczki.
 • Aplikacja środka czyszczącego: Meble spryskać preparatem, dbając o równomierne pokrycie całej powierzchni.
 • Czyszczenie: Do trudniej dostępnych miejsc oraz usuwania uporczywych zabrudzeń, można użyć szczotki do czyszczenia fug np: Erla Fuger, która idealnie nadaje się do czyszczenia rowków i zakamarków, gdzie zbiera się najwięcej brudu.
 • Spłukanie: Po dokładnym wyszorowaniu, meble spłukać wodą. Można do tego użyć węża ogrodowego lub wiadra z czystą wodą.
 • Osuszanie i polerowanie: Na koniec, meble przetrzeć ściereczką z mikrofibry np: Erla Microfast, aby usunąć resztki wody i nadać powierzchni połysk.

erla kliv - płyn do czyszczenia plastików i mebli ogrodowych

Czym wyczyścić krzesła ogrodowe plastikowe?

Krzesła plastikowe, szczególnie te używane na zewnątrz, są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia – od plam po napojach po zanieczyszczenia atmosferyczne. Najlepszym sposobem na ich czyszczenie jest regularne stosowanie Erla Kliv. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, postępuj według wcześniej opisanych kroków. Zwracając szczególną uwagę na miejsca, które są najczęściej używane i najbardziej narażone na brud.

Podsumowanie

Czyszczenie plastikowych mebli ogrodowych nie musi być trudne ani czasochłonne. Kluczowe jest stosowanie odpowiednich produktów, takich jak Erla Kliv, który jest zaprojektowany specjalnie do tego celu. Dodatkowo szczotka do czyszczenia fug Erla Fuger oraz ściereczki z mikrofibry Erla Microfast sprawią, że proces czyszczenia będzie jeszcze łatwiejszy i skuteczniejszy. Dzięki tym produktom Twoje meble ogrodowe będą zawsze wyglądać jak nowe, co z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.